مطالب جالب و خواندني - هستي ناصري
رژیم غذایی مناسب برای افزایش حجم عضلات

اگر به دنبال اضافه کردن عضله هستید، افزایش حجم (در کنار تمرین تان) یکی از ضروری‌ترین جنبه‌های پیشرفت پایدار و باثبات است. برای آنهایی که با این اصطلاح آشنا نیستند، افزایش حجم یعنی مصرف کالری بیشتر از مقداری که به‌طور روزانه می‌سوزانید، به قصد اضافه کردن وزن.

با تمرین‌های معمول وزنه‌ای و نسبت‌های صحیح از درشت مغذی‌ها، بیشتر وزن به‌دست‌آمده باید به‌جای چربی، عضله باشد.

از نظر تاریخی، به خاطر اضافه شدن چربی تقریباً غیرقابل‌اجتناب که به دلیل کالری اضافی رخ می‌دهد، افزایش حجم در زمستان انجام می‌شده است. وقتی هوا سرد می‌شود ما تمایل داریم خودمان را کمی بیشتر بپوشانیم، یعنی پنهان کردن این حقیقت که وقتی شما به دنبال افزایش عضلات بدون چربی بیشتری هستید، شکم شش تکه‌تان دارد از بین می‌رود، کمی آسان‌تر است!

در گذشته، توجه کمی به این چربی اضافه می‌شد. این فقط بهایی بود که برای اضافه کردن عضله پرداخت می‌شد، و هنگام بهار که خورشید از میان ابرها سرک می‌کشید، وقت آن بود که از شر این چربی خلاص شد. انجام کاردیو اجباری می‌شود، شروع می‌کنید به انجام حرکات سینه، شانه‌ها و کمر کمی محکم‌ترمی‌شوند، کالری‌ها را کم می‌کنید و زمانی که تابستان می‌رسد، به بهترین ظاهر خود بازگشته‌اید.

اخیراً متداول شده است که مردم دوست دارند در تمام سال بهترین ظاهر خود را داشته باشند و این مستلزم محدود کردن افزایش چربی در دوره‌ی افزایش حجم است، درحالی‌که همچنان توده‌ی عضلانی اضافه می‌کنند. در این روش فواید مختلفی، ازجمله دوره‌ی کات کوتاه‌تر در پایان دوره‌ی افزایش حجم، وجود دارد که این شیوه را به یک پیشنهاد جذاب تبدیل می‌کند.

اگر به دنبال یک برنامه‌ی افزایش حجم می‌گردید، دو شیوه‌ی رایج وجود دارد که افراد انتخاب می‌کنند:

  • افزایشحجم پاک/بدون چربی- خوردن غذاهایی با ارزش غذایی بالا و به‌طورکلیپرهیز از تنقلات و هله‌هوله (junk food). همچنین مصرف کالری، کمی بیشتر از حد مصرفی‌تان به قصد اضافه کردنعضله با کمترین افزایش چربی ممکن.
  • افزایشحجم ناپاک- خوردن تقریباً هر چیزی که دوست دارید، تازمانی که به اهداف خود در مصرف کالری و درشت مغذی‌ها برسید.

در اینجا نگاهی به هر دو روش می‌اندازیم و امیدواریم به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید کدام برنامه‌ی افزایش حجم برای شما نتیجه‌ بخش است.

(0) نظر
برچسب ها : افزایش حجم
کره بادام زمینی و چاقی

بادام زمینی یک ماده غذایی مغذی سرشار از پروتئین های گیاهی و چربی های سالم استخوردن زیاد کره بادام‌ زمینی می تواند باعث افزایش تعداد کالری و چربی در رژیم غذایی فرد شود. اگر فرد از آنچه بیش از مقداری که نیاز دارد کالری دریافت کند، این امر می تواند به افزایش وزن او منجر شود.

در صورتی که افراد خوردن کره بادام زمینی را در حد تعادل نگاه دارند، این ماده غذایی می تواند بسیار هم مقوی باشد. در چنین مواردی حتی ممکن است این ماده به کاهش وزن فرد نیز کمک کند.

در این مطلب، ما در مورد تاثیر کره بادام ‌زمینی بر روی وزن بحث می ‌کنیم. با ما همراه باشید.

(0) نظر
برچسب ها : کره بادام زمینی
برای خرید اینترنتی کیف زنانه به چه نکاتی توجه کنیم؟
یکی از مهم‌ترین وسایل یا بهتر است بگوییم ملزومات شیک‌پوشی خانم‌ها، کیف دستی است. با ما باشید تا شما را برای خرید کیف دستی مناسب تان راهنمایی کنیم.

(0) نظر
برچسب ها : کیف دستی کیف زنانه
روغن نارگیل چه خاصیتی دارد

خاصیت های نارگیل

نارگیل چه خواصی دارد؟

قصد داریم در این نوشته در مورد خواص بی نظیر نارگیل مطالبی را برای شما قرار دهیم.

این میوه در آب و هوا گرم رشد کرده و انواع مختلفی دارد. نارگیل به رنگ های قهوه ای، سبز و زرد می باشد. نارگیل به صورت کلی با رنگ قهوه ای رنگ شناخته می شود. این میوه به صورت های مختلف مصرف می شود. روغن نارگیل، آب نارگیل و میوه ی آن مورد استفاده قرار می گیرد.

نارگیل یک میوه سرشار از انرژی می باشد که شاید برخی خاصیت این میوه برای شما جالب باشد. نارگیل از سه بخش مهم تشکیل شده است که می توانید به روغن نارگیل، آب نارگیل و میوه آن اشاره کرد.

(0) نظر
برچسب ها : نارگیل
تعبیر خواب تاتو روی بدن، دست، پشت
خال کوبی عبارت است از وارد کردن رنگدانه ها به درون پوست با سوزن، چاقو یا تیغه. این کار که به عنوان یک هنر باستانی و تحت عنوان تاتو کردن شناخته می شود به چیزی در حدود 50 هزار سال قبل برمی گردد.
(0) نظر
برچسب ها : تاتو
مقدار و نوع مواد غذایی که باید در هر وعده مصرف کرد!

این هرم غذایی به شما کمک می‌کند مقدار و نوع مواد غذایی که باید در هر وعده مصرف کنید را به خوبی شناسایی نمایید. از این هرم غذایی به عنوان راهنمای شخصی خود استفاده کنید و تغذیه سالمی داشته باشید.

آیا تا به حال دوست داشتید یک مرجع خوب و کامل برای یادآوری مواد غذایی مورد نیاز برای بدن داشته باشید؟ شما باید بتوانید مقدار غلات، گوشت‌ها، سبزیجات و محصولات لبنی را که روزانه مورد استفاده قرار می‌دهید را پیگیری کنید. این هرم غذایی به شما کمک می کند برای وعده‌های غذایی خود انتخاب  هوشمندانه ای داشته باشید.

(0) نظر
برچسب ها : هرم غذایی
چگونه از افزایش وزن هنگام ترک سیگار جلوگیری کنیم؟

آمار به ما می گویند اکثر افرادی که سیگار را ترک می کنند، در ابتدا مقداری وزن اضافه می نمایند. این افزایش به طور متوسط بین 5 تا 10 پوند است و برای بسیاری از افراد، این افزایش وزن موقتی است و در عرض اولین سال ترک سیگار، رفع می گردد.

با این حال این وزن اضافه شده برای برخی از ماها باقی می ماند یا باز هم بیشتر می شود. دلایل این امر می توانند شامل چیزهایی مانند یک متابولیسم کند به علت ترک سیگار یا یائسگی باشد اما اغلب اوقات، در واقع فقط به علت خوردن کالری های بیشتر در طول روز، نسبت به زمانی است که یک فرد سیگاری بودید.

اگر هنوز سیگار را ترک نکرده اید، برای پر کردن آشپزخانه تان با میان وعده های سالم وقت بگذارید و در مورد کارهایی که برای کنترل غذای مصرفی تان در هنگام ترک سیگار انجام خواهید داد، فکر کنید.

یک آماده سازی کوچک می تواند برای کمک به شما برای اجتناب از خرید یک کمد لباس بزرگتر که متناسب با خود جدید و غیر سیگاری شما باشد، بسیار موثر واقع شود.

(0) نظر
برچسب ها : ترک سیگار افزایش وزن کاهش وزن
خواص خردل برای معده

خاصیت های خردل

خردل چه خواصی دارد؟

سرعت بخشیدن به سوخت و ساز و فرآیند هضم

خردل باعث می شود تا سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کرده و هضم غذا راحت تر انجام شود. خردل با توجه به خواصی که دارد باعث می شود تا بزاق دهان تا ۸ برابر زیاد شود. خردل زرد بر روی فرآیند متابولیسم بدن موثر است و همچنین خاصیت ضدقارچی و ضدعفونی کنندگی دارد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

(0) نظر
برچسب ها :خردل
منابع عالی پروتئین

اگر به دنبال ساخت عضله هستید، مهم است که مصرف پروتئین تان را بالا نگه دارید. متاسفانه، مواد غذایی غنی از پروتئین می توانند اغلب قیمت بسیار بالایی داشته باشند بنابراین ما برای جلوگیری از ورشکستگی در تلاش برای توده عضلانی بیشتر، باید هوشمندانه خرید کنیم.

خوشبختانه گزینه های زیادی وجود دارند که مناسب اکثر سلیقه ها و بودجه ها هستند، بدون آنکه لازم باشد به طور کامل روی مکمل ها تکیه کنید.

ما لیستی از بهترین منابع پروتئینی ارزان قیمت گرداوری کرده ایم تا به شما کمک کنیم درشت مغذی های مورد نیازتان را دریافت کرده و درعین حال مواد غذایی با کیفیت بخورید.

(0) نظر
برچسب ها :منابع پروتئین
بهترین نوع سیب زمینی

سیب زمینی های شیرین نه تنها خوشمزه هستند بلکه غنی از ویتامین ها و مواد معدنی بسیار نیز می باشند.

انواع بسیاری از این سیب زمینی وجود دارد که هر یک ترکیب مختلفی از مواد مغذی دارند. این ها می توانند توسط رنگ سیب زمینی ها تشخیص داده شوند چون آنها در رنگ هایی مانند قرمز، زرد، بنفش، قهوه ای، سفید، نارنجی و... موجود هستند.

مردم اغلب آنها را با سیب زمینی هندی اشتباه می گیرند اما هر دو کاملا متفاوت هستند. این ها همچنین ارتباط نزدیکی با سیب زمینی های معمولی ندارند و می توانند به صورت خام، آب پز، پخته یا به شکل بخارپز مصرف شوند.

این سبزی ریشه ای، یک منبع غنی از فیبر، کربوهیدرات ها، پروتئین، مواد معدنی، ویتامین ها و غیره است. با توجه به حضور تعداد بسیار زیادی از اجزای ضروری، به از بین بردن بسیاری از بیماری ها و مبارزه با اختلالات بسیاری مانند دیابت، انواع مختلفی از سرطان و... کمک می کند.

بیایید ببینیم این سبزی غده ای چه فوایدی ارائه می دهد؟!

(0) نظر
برچسب ها : سیب زمینی شیرین
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته سوم اردیبهشت 1400 هفته اول شهریور 1399 هفته سوم خرداد 1399 هفته دوم خرداد 1399 هفته اول خرداد 1399 هفته سوم اردیبهشت 1399 هفته اول اردیبهشت 1399 هفته چهارم فروردین 1399 هفته سوم فروردین 1399 هفته دوم فروردین 1399 هفته اول فروردین 1399 هفته چهارم اسفند 1398 هفته دوم اسفند 1398 هفته اول اسفند 1398 هفته چهارم بهمن 1398 هفته سوم بهمن 1398 هفته دوم بهمن 1398 هفته اول بهمن 1398 هفته چهارم دی 1398 هفته سوم دی 1398 هفته دوم دی 1398 هفته اول دی 1398 هفته چهارم آذر 1398 هفته سوم آذر 1398 هفته دوم آذر 1398 هفته اول آذر 1398 هفته سوم آبان 1398 هفته دوم آبان 1398 هفته اول آبان 1398 هفته چهارم مهر 1398 هفته سوم مهر 1398 هفته دوم مهر 1398 هفته اول مهر 1398 هفته چهارم شهریور 1398 هفته سوم شهریور 1398 هفته اول شهریور 1397 هفته چهارم مرداد 1397 هفته سوم مرداد 1397 هفته دوم مرداد 1397 هفته اول مرداد 1397 هفته چهارم تیر 1397 هفته سوم تیر 1397 هفته دوم تیر 1397 هفته اول تیر 1397 هفته اول اردیبهشت 1397 هفته چهارم بهمن 1396 هفته سوم آبان 1396 هفته سوم تیر 1396 هفته چهارم خرداد 1396 هفته سوم خرداد 1396 هفته اول خرداد 1396 هفته سوم اردیبهشت 1396 هفته اول اردیبهشت 1396 هفته چهارم فروردین 1396 هفته سوم فروردین 1396 هفته دوم فروردین 1396 هفته اول فروردین 1396 هفته چهارم اسفند 1395 هفته دوم اسفند 1395 هفته چهارم بهمن 1395 هفته سوم دی 1395 هفته دوم دی 1395 هفته چهارم مرداد 1395 هفته چهارم دی 1393
موضوعات
سلامتی (126) تغذیه سالم (49) تناسب اندام (44) اس ام اس (24) زیبایی (20) سبک زندگی (17) آشپزی (13) موفقیت (11) گردشگری (10) پوست (10) تعبیر خواب (8) گیاهان دارویی (7) شعر (6) وب سایت و سئو (5) سلامت روان (5) موفقیت شخصی (4) عاشقانه (4) ماه مبارک رمضان (3) اخبار اقتصادی (3) سرگرمی (3) کسب درآمد (2) جالب و خواندنی (2) دعا و مناجات (2) سلامتی علائم بیماری سرطان (2) سئو (2) انشا (2) سخنان بزرگان (2) سلامت (2) وب سایت (1) تغذیه پرندگان (1) اخبار دانشگاهی (1) بدون موضوع (41)
صفحه ها
فیدها
زندگی شاد و سالم
سبک زندگی سالم ترفند زندگی موفق روش زندگی خوب کانون گردشگری راهنمای سفر روانشناسی
دوستان
لینک گستر مجله سفر دندانپزشکی تعبیر خواب اسامی پسرانه اسامی دخترانه آموزش آشپزی مجله زیبایی مجله سلامت آلامتو فروشگاه میهن استور بهارنو مجله اینترنتی کافه خبر آهنگ پیشواز جاذبه های توریستی سایت زیبایی تصاویر غذای حیوانات فال حافظ فال تاروت زیستن مجله خانواده تک جوان نالینو جوک جدید آشام خرید بک لینک
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 101544
تعداد نوشته ها : 351
تعداد نظرات : 6
X