مطالب جالب و خواندني - هستي ناصري
رایج ترین اصطلاحات در طراحی سایت

اصطلاحات رایج در طراحی سایت

همانند هر صنعت دیگری که دارای فضای حرفه ای است، طراحی سایت هم یک فضای حرفه ای محسوب می شود و عبارات و کلمات حرفه ای زیادی در آن به چشم می خورد. در چنین شرایطی حتی اگر یک متخصص کارکشته و کاربلد باشید باز هم ممکن است نتوانید همه واژه ها را حفظ کنید و برای همیشه به خاطر بسپارید.

در زمان هایی که طراحی سایت در دوران اولیه خود قرار داشت واژه ها و عباراتی به کار می رفت که به خاطر سپردن آن ها برای افراد کمی دشوار بود. محیط امروزی صدها برابر پیچیده تر شده و ابزارها، زبان ها، چارچوب ها و کتابخانه های مختلفی به حوزه طراحی سایت اضافه گشته است. همین امر موجب می شود یادگیری واژه های مرتبط با طراحی سایت کمی دشوار باشد.

طراحان و حتی طراحان کاملا حرفه ای ممکن است در درک همه واژه ها و فناوری های موجود با مشکل مواجه شوند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم 10 مورد از ضروری ترین واژه های مرتبط با طراحی سایت که هر کسی باید بداند را با هم مرور کنیم.


(0) نظر
برچسب ها :
startup به چه معناست

چند سالی هست که واژه استارت آپ بر سر زبان ها افتاده و خیلی ها برای توصیف شرایط مختلف از ان استفاده می کنند. اما سوال اینجاست که استارت آپ دقیقا به چه معناست؟

نیل بلومنتال یکی از بنیانگذاران Warby Parker در این باره می گوید: استارت آپ شرکتی است که تلاش می کند مشکلات مردم را زمانی که راه حل واضحی برای آن ها وجود ندارد و موفقیت تضمین نشده است، برطرف نماید.

افرادی که دستی بر اتش دارند استارت آپ ها را به عنوان فرهنگ تغییر یا ابداع روش ها و ایده های فعلی تعریف می کنند که برای حل کردن مشکلات اساسی افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

استارت آپ نشان دهنده وضعیت ذهن افراد است. این حرف را آدورا چونگ بنیانگذار Homejoy می گوید. او معتقد است استارت آپ زمانی تشکیل می شود که افراد به شرکت تان ملحق شوند و تصمیم داشته باشند برای رشد بیشتر و ایجاد هیجان با شما تعاملاتی ایجاد نمایند.


(0) نظر
برچسب ها : استارت آپ
روش استفاده از نمک اپسوم برای یبوست

نمک اپسوم شکل کریستالیزه منیزیم سولفات است که افراد در طب سنتی از آن برای درمان بیماری ها و شرایط مختلف همچون یبوست استفاده می کنند.

اداره غذا و داروی آمریکا تایید کرده است که استفاده از نمک اپسوم می تواند خاصیت ملینی برای افراد داشته باشدملین به شما کمک می کند در صورت بروز یبوست موقت، اجابت مزاج بهتری داشته باشید.

با این حال استفاده از نمک اپسوم برای یبوست می تواند خطراتی هم در پی داشته باشد. برخی از گروه ها نباید از این درمان خانگی استفاده کنند.

در این مقاله سعی می کنیم به نحوه استفاده از نمک اپسوم برای یبوست اشاره کنیم و ببینیم چه زمانی باید به پزشک مراجعه نماییم.


(0) نظر
برچسب ها :
روش استفاده از دیوان حافظ برای فال دقیق
حالا کاری به این نداریم که فال حافظ وحی منزل نیست و همه کار را نباید به فال و استخاره گذاشت و این حرف ها اما ظاهرا فال گرفتن رایج ترین روش استفاده ما از دیوان خواجه است؛ به خصوص در ایامی نظیر شب یلدا و سال تحویل که جمع های خانوادگی برپاست و برای سرک کشیدن توی کار همدیگر هم که شده، مدام سفارش فال حافظ برای این و آن می دهند.

این است که با فال حافظ شروع می کنیم که مثل ادب، آداب دارد. اول با هم یک مروری کنیم این آداب و رسوم را و بعد می رویم سراغ اینکه چطوری فال حاصله را تفسیر کنیم.


(0) نظر
برچسب ها : فال حافظ
وب سایت من چه زمانی نیاز به طراحی مجدد دارد؟

اصول طراحی مجدد وب سایت

طراحی مجدد سایت همیشه چالش برانگیز بوده است زیرا این فرآیند به منابع زیادی نیاز دارد و اگر به درستی انجام نشود می تواند به شرایط خطرناکی تبدیل شود. ایده اجرای دوباره فناوری های جدید و ترندهای طراحی سایت بسیار اغواکننده است. اما به عنوان یک قانون کلی بهتر است سایت قدیمی داشته باشید تا اینکه سایت زیبایتان نتواند عملکردی که از آن انتظار دارید را در اختیارتان قرار دهد. قبل از اینکه بخواهید وارد فرآیند طراحی مجدد سایت شوید باید اهدافتان را کاملا تعریف نمایید.

در این مقاله سعی می کنیم برخی از نکات ضروری برای این فرایند را با هم بررسی کنیم.

(0) نظر
برچسب ها : وب سایت
پرورش آلوئه ورا در منزل

گیاه آلوئه ورا برگ‌های ضخیم، گوشتی و آبدار دارد.

حاشیه برگ‌های آن پیچ و تاب دارد و تیغ دار است.

این گیاه را می‌توان در ظرفی در آشپزخانه و نزدیک پنجره نگهداری کرد.

آب برگ‌های آلوئه ورا قادر است درد ناشی از خراش و سوختگی را تسکین دهد.


(0) نظر
برچسب ها :آلوئه ورا
طرز تهیه رب خانگی

رب گوجه فرنگی


رب گوجه فرنگی یکی از چاشنی های پر مصرف و محبوب بین المللی است که در کشور عزیزمان ایران هم از پر استفاده ترین چاشنی های غذایی محسوب می شود. این چاشنی به دلیل رنگ و طعم خوبش در اکثر غذاهای سنتی ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد.


با مقدار موادی که در این دستور قرار گرفته است می توانید حدود ۲ کیلوگرم رب گوجه فرنگی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری رب گوجه فرنگی تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش طرز تهیه رب گوجه فرنگی با پورتال پارسی دی همراه باشید.

(0) نظر
برچسب ها :
صفحات موبایلی پرشتاب چیست؟

به‌تازگی عنوان جدیدی با نام صفحات موبایلی پرشتاب یا به اختصار AMPs روی زبان‌ها افتاده است. اما صفحات موبایلی پرشتاب واقعا به چه معناست، چه نقشی در جستجوها دارد و شما چگونه می‌توانید خود را برای آن آماده کنید؟ این‌ها همه سوالاتی هستند که قصد داریم در این پست به آن‌ها پاسخ دهیم.


(0) نظر
برچسب ها : AMPs
عزت نفس چیست؟

انشاء در مورد اعتماد به نفس

 

در حالی که اکثر مردم به طور کلی فکر می کنند که اعتماد به نفس و عزت نفس دو نام مختلف برای یک مفهوم هستند و احتمالا به ندرت در مورد اصطلاحخودکارآمدیفکر می کنند، این سه اصطلاح از نظر روانشناسانی که به مطالعه آنها می پردازند دارای معانی متفاوتی هستند.


(0) نظر
برچسب ها :
چگونگی کنترل اضطراب

آیا با اضطرابی روبرو هستید که غلبه بر آن دشوار است؟

اضطراب مقابله ای است که بیشتر ما تا به حال با آن گلاویز شده و درگیر آن شده ایم.

اضطراب به راحتی می تواند روحیه ما را تضعیف و ما را ناتوان کند.

اضطراب می تواند به آرامی روی شما نفوذ کند و یا اینکه فورا شما را تحت تاثیر خودش قرار دهد.

دلیل مضطرب شدن یک فرد همیشه یک مورد خاص نیست، بلکه دلایل زیادی وجود دارند که می توانند منشا این اضطراب باشند.

زمانی که اضطراب شما را فرا می گیرد و مضطرب می شوید باید کنترل خود را به دست گیرید.

(0) نظر
برچسب ها : اضطراب
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته دوم آذر 1398 هفته اول آذر 1398 هفته سوم آبان 1398 هفته دوم آبان 1398 هفته اول آبان 1398 هفته چهارم مهر 1398 هفته سوم مهر 1398 هفته دوم مهر 1398 هفته اول مهر 1398 هفته چهارم شهریور 1398 هفته سوم شهریور 1398 هفته اول شهریور 1397 هفته چهارم مرداد 1397 هفته سوم مرداد 1397 هفته دوم مرداد 1397 هفته اول مرداد 1397 هفته چهارم تیر 1397 هفته سوم تیر 1397 هفته دوم تیر 1397 هفته اول تیر 1397 هفته اول اردیبهشت 1397 هفته چهارم بهمن 1396 هفته سوم آبان 1396 هفته سوم تیر 1396 هفته چهارم خرداد 1396 هفته سوم خرداد 1396 هفته اول خرداد 1396 هفته سوم اردیبهشت 1396 هفته اول اردیبهشت 1396 هفته چهارم فروردین 1396 هفته سوم فروردین 1396 هفته دوم فروردین 1396 هفته اول فروردین 1396 هفته چهارم اسفند 1395 هفته دوم اسفند 1395 هفته چهارم بهمن 1395 هفته سوم دی 1395 هفته دوم دی 1395 هفته چهارم مرداد 1395 هفته چهارم دی 1393
موضوعات
سلامتی (72) تغذیه سالم (22) اس ام اس (15) سبک زندگی (12) تناسب اندام (9) گردشگری (8) تعبیر خواب (7) موفقیت (6) شعر (6) گیاهان دارویی (4) ماه مبارک رمضان (3) اخبار اقتصادی (3) دعا و مناجات (2) جالب و خواندنی (2) سلامتی علائم بیماری سرطان (2) سئو (2) انشا (2) سلامت (2) عاشقانه (1) وب سایت (1) وب سایت و سئو (1) آشپزی (1) پوست (1) موفقیت شخصی (1) سخنان بزرگان (1) تغذیه پرندگان (1) کسب درآمد (1) اخبار دانشگاهی (1) سرگرمی (1) بدون موضوع (36)
صفحه ها
فیدها
زندگی شاد و سالم
سبک زندگی سالم ترفند زندگی موفق روش زندگی خوب کانون گردشگری راهنمای سفر روانشناسی
دوستان
لینک گستر مجله سفر دندانپزشکی تعبیر خواب اسامی پسرانه اسامی دخترانه آموزش آشپزی مجله زیبایی مجله سلامت آلامتو فروشگاه میهن استور بهارنو مجله اینترنتی کافه خبر آهنگ پیشواز جاذبه های توریستی سایت زیبایی تصاویر غذای حیوانات فال حافظ فال تاروت زیستن مجله خانواده تک جوان نالینو جوک جدید آشام خرید بک لینک
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 32884
تعداد نوشته ها : 193
تعداد نظرات : 2
X