مطالب جالب و خواندني - هستي ناصري
روش هایی برای صرفه جویی زمان در آشپزخانه

همه ما این کار را انجام داده ایم: 5 دقیقه کامل به یخچال خالی خیره شدیم، در را بستیم، از یخچال دور شدیم و یک پیتزا سفارش دادیم.

جیمی ماس، RDN، متخصص تغذیه ساکن فلوریدا و مالک Jaime Mass Nutritionals، می گوید: منتظر ماندن تا آخرین لحظه برای انتخاب چیزی که می خواهیم بخوریم، می تواند به انتخاب های نادرست منجر شود. چون وقتی از سویی به سوی دیگر می رویم و ابزارهای لازم برای درست کردن یک غذای سالم را نداریم، واقعا نمی توانیم تصمیمات درستی بگیریم.

کیسی مولتن، بنیانگذار آشپزخانه KARATE، یک رویکرد جدید در آشپزی خانگی که به شما امکان می دهد در دو ساعت، 15 وعده غذایی مختلف درست کنید، می گوید: اما اگر از قبل آشپزی کنید، نه تنها سالم تر غذا خواهید خورد بلکه در زمان و پول تان نیز مقدار زیادی صرفه جویی می کنید.

حاضرید که اطلاعاتی در مورد آماده سازی غذا بدست آورید؟

(0) نظر
برچسب ها : آشپزی
دوراندیشی به چه معناست؟

مبنای تصمیمات روزانه شما چیست؟ آیا فقط مختص آن روز تصمیم خود را میگیرید یا در تصمیم گیری برای آینده ای نزدیک (دور) هم برنامه ریزی میکنید؟

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ چند نفر را می‌شناسید که گفته‌اند «این کار را کردم ولی بعدش پشیمان شدم»، «تصمیم من بد بود»، «نباید آن کار را می‌کردم»، «نباید این عمل را انجام می‌دادم»، «چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی»، «مرد هنرمند فرد پیشه را عمر دو باید در این روزگار»، «به فکر فردا هم باش»، «فردایی هم هست».

این‌ها و ده‌ها نمونه دیگر بر جنبه‌ای از جنبه‌های پیچیده آدمی دلالت دارند که در ۱۰سال گذشته در روانشناسی به آن پرداخته شده است و به عنوان یکی از توانایی‌های مثبت افراد از آن یاد می‌کنند؛ «آینده‌نگری یا دوراندیشی

به دوروبر خودمان که نگاه می‌کنیم، حتی نه به دیگران، به خودمان، تصمیم‌های‌مان و رفتار و کردارمان، می‌بینیم که بسیاری از ما ایرانی‌ها به این صفت حسنه، نیاز جدی داریم و ضرورت دارد تا درباره‌اش بیشتر بدانیم.


(0) نظر
برچسب ها : آینده نگری
رازهای زندگی شاد

همه افرادی که در این دنیا زندگی می کنند به دنبال شادی در زندگیشان هستند. با اینکه تعریف شادی در میان افراد، متفاوت است اما اصول یکسانی هم وجود دارد که می تواند شاد بودن زندگی افراد را نشان دهد.

به گزارش آلامتو به نقل از greatist؛ تحقیقات موجود نشان داده که مهم نیست در زندگی تان چه کرده اید و چه گذشته ای داشته اید، هر وقت بخواهید می توانید شادی را وارد زندگی تان کنید.

یک ضرب المثل چینی هم هست که می گوید اگر می خواهید برای یک ساعت شاد باشید چرت بزنید، اگر می خواهید برای یک روز شاد باشید به ماهیگیری بروید، اگر می خواهید یک عمر شاد باشید به دیگران کمک کنید.

بله همانطور که گفتیم تعریف شادی و شاد زندگی کردن در فرهنگ های مختلف و در میان افراد مختلف، متفاوت است.

در این مقاله سعی می کنیم برخی از روش هایی که به ایجاد شادی در زندگیمان می انجامد را با هم مرور کنیم.


(0) نظر
برچسب ها : زندگی شاد
انواع دستیابی به هویت

 

هویت چیست؟ من کیستم؟ هویت در علم روانشناسی

هویت از نگاه روان‌شناسی چه معنایی دارد؟

اگر بخواهید وارد مباحث روانشناسی شوید احتمالاً باید یکی از اساسی ترین مسائل این علم را درک کنید و این مسئله هم چیزی نیست جز هویت.

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ به‌صورت معمول با شنیدن واژهٔ «هویت» بسیاری از ما یاد دوران نوجوانی می‌افتیم و کلیشه‌ای که در ذهن هرکسی که کمی مطالعات روان‌شناسی دارد شکل گرفته است؛ یعنی اینکه با اتمام دوران نوجوانی افراد باید به هویت خود دست پیدا کنند؛ اما آیا واقعاً دست‌یابی به هویت در پایان دوران نوجوانی روی می‌دهد؟ آیا روانشناسی تنها به همین توضیحات در زمینهٔ هویت بسنده کرده یا حرف‌های دیگری نیز در این زمینه دارد؟ از مهم‌ترین پرسش‌هایی که هر فردی در زندگی ناچار است به آن بپردازد، همین سؤال است: «من کیستم؟»


(0) نظر
برچسب ها : هویت
انواع کمال گرایی کدامند؟

کمال گرایی چیست؟

راهکارهایی برای زندگی با کمالگرایی

برای یک فرد کمالگرا هیچ چیزی به اندازه کافی خوب نیست و در هر سطحی به دنبال سطح بالاتر بودن طبیعی است.

«من احساس خوبی نسبت به خودم ندارم. خواهش می‌کنم این‌قدر به من گوشزد نکنید که باهوش و موفق و فوق‌العاده هستم! لطفاً من را گول نزنید. گوشم از این حرف‌ها پر است.

من می‌توانستم خیلی بهتر از این‌ها باشم. آن تصویری که من از خودم در ذهنم دارم، بسیار عالی‌تر از این حرف‌هاست؛ اما چه فایده که من آن‌طور نیستم. من به اندازهٔ کافی خوب نیستم.» این حرف‌ها به گوشتان آشنا نیست؟

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ کمال گرایی یکی از شایع‌ترین پدیده‌هایی است که شما می‌توانید در اطراف خودتان مشاهده کنید. کمال گرایی باعث می‌شود طعم شیرین موفقیت‌های خود را احساس نکنید و به ارزشمند بودن خودتان اعتقادی نداشته باشید و حتی از لحاظ سلامتی دچار مشکل شوید. اما چرا این‌طور می‌شویم؟ برای این وضعیت چه کاری باید انجام دهیم؟


(0) نظر
برچسب ها : کمال گرایی
چگونه جنتلمن باشیم؟


بسیاری از ما دوست داریم که یک جنتلمن واقعی باشیم اما نمی دانیم باید از کجا شروع کنیم. جنتلمن بودن یک تغییر شخصیت ناگهانی نیست. در واقع چنین چیزی مانند یک دکمه نیست که با فشردنش شما جنتلمن شوید. این مفهوم یک نوع شیوه زندگی است که می تواند حتی شامل نحوه ی لباس پوشیدن شما نیز باشد.

جنتلمن بودن مبتنی بر این مفهوم جامع است که باید برای خودت احترام قایل باشی و به کسانی که دوستشان دارای اهمیت بدهی.


(0) نظر
برچسب ها : جنتلمن
۷ درس زندگی از دواین جانسون

از یک مجرم تا سوپراستار! دوست دارید داستان موفقیت راک را بدانید؟ این مطلب را از دست ندهید.

اول از همه او همیشه در باشگاه است، همیشه! چون باشگاه محل لنگر انداختن و مکان مقدس اوست، و چون به او کمک می کند تا به یاد بیاورد، و چون به او کمک می کند تا فراموش کند. زمانی که بی خانمان بود، باشگاه، خانه‌ی او بود، و امروز او بسیار از آن زمان‌ها فاصله دارد.

این باشگاه، او را در طول موفقیت‌های بسیاری دیده است و به عنوان یک محل تخلیه برای ناکامی‌های او در هنگام شکست‌ها بوده است. فراتر از همه‌ی این ها، باشگاه برای او درس زندگی فراهم کرده است، درس‌هایی که آنها را در جوانی آموخته است، اما هنوز هم در زندگی بزرگسالی خود به کار می‌گیرد.

این یک داستان درباره‌ی دواین جانسون است، اما نه در مورد موفقیت‌های جهانی او به عنوان یک اسطوره‌ی کشتی کج و ستاره‌ی هالیوود. همچنین یک مصاحبه در یک رستوران شیک نیست که جزئیات تعاملات او با پیشخدمت و اینکه چه پوشیده است را شرح دهد. بگذارید مجله های دیگر به آن داستان‌ها بپردازند!

این داستان، سال‌های شکل گیری شخصیت او، و برخی از درس‌هایی است که در حین آن سال‌ها آموخته است، بسیاری از آن ها در باشگاه‌های گرد و خاکی سراسر کشور، از طریق وزنه زدن و عرق ریختن، و کار سخت بدست آمده است. چون، همانطور که دواین خودش به شما خواهد گفت، این مسائل هستند که او را به مردی که امروز است، تبدیل کرده‌اند.

این ها 7 مورد از لحظات آموزنده ی دواین جانسون هستند. هفت، به این دلیل که این همان مقدار دلاری است که او در 23 سالگی هنگامی که از لیگ فوتبال کانادا کنار گذاشته شد و مجبور شد تا زندگی خود را دوباره از اول، اما این بار به عنوان یک کشتی گیر حرفه ای، شروع کند. هفت، به این دلیل که این عدد آنقدر برای او اهمیت دارد که نام کمپانی خود را Seven Bucks Production (تولیدی 7 دلاری) گذاشت. و البته عدد هفت، به این خاطر که نسخه‌ای که الان در دست دارید، هفتمین جلدی است که تصویر مرد قرن را روی خود دارد.


(0) نظر
برچسب ها : دواین جانسون
آنچه درباره ی نگهداری کودکان قوی و با اراده باید بدانیم

چگونه به این موضوع پی می برید که فرزندی قوی و با اراده دارید؟


خب قطعا هیچ کس نمی تواند با قطعیت بگوید که فرزندش این گونه است اما قطعا می دانید که هیچ کس نباید این امر را به شما متذکر شود وشما هم مجبور نیستید فرزندتان را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید که آیا واقعا قوی است یا خیر؟


شخصیت این نوع کودکان آن چنان قوی است که بدون هیچ شکی می توان حدس زد که آن ها اراده قوی دارند.


این نوع شخصیت برای والدین چالش برانگیز است؛ زیرا برای والدین، پذیرفتن این موضوع که کودکان از هم اکنون دارای ذهنیت خاص خود برای زندگیشان هستند دشوار می باشد.


اگر کودکتان را در مسیر درست هدایت نکنید و روح فرزندتان به درستی شکوفا نشود، احتمالا فرزندی خواهید داشت که در زندگی اش مدام در کشمکش و تقلا خواهد بود.


کودکان باهوش و با اراده اغلب به خودی خود برانگیخته می شوند، به همین دلیل این کودکان از سنین نوجوانی شخصیتی فعال و پر انرژی خواهند داشت.


به فرزندتان کمک کنید تا بهترین باشد و بتواند در مسیر مناسب گام بردارد و روحی شکست خورده نداشته باشد.


(0) نظر
برچسب ها : کودکان
آیا گرفتن فال حافظ درست است؟


یکی از سوالات متداول درمورد فال حافظ شیرازی این است که آیا اصلاً فال حافظ گرفتن کار درستی است؟
(0) نظر
برچسب ها :
راههای پیشگیری از آنفولانزا

از اوایل پاییز تا نیمه های فصل بهار همیشه شاهد کسانی هستیم که به سرماخوردگی یا آنفولانزا مبتلا شده اند. شنیدن صدای سرفه‌ها، عطسه‌ها و دیدن ماسک ها روی صورت کسانی که مریض شده اند، یادمان می آورد که ویروس ها وخطرات ابتلا به این بیماری همیشه در کمین هستند و باید همه مراتب احتیاط را رعایت کنیم.
(0) نظر
برچسب ها :
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته دوم آذر 1398 هفته اول آذر 1398 هفته سوم آبان 1398 هفته دوم آبان 1398 هفته اول آبان 1398 هفته چهارم مهر 1398 هفته سوم مهر 1398 هفته دوم مهر 1398 هفته اول مهر 1398 هفته چهارم شهریور 1398 هفته سوم شهریور 1398 هفته اول شهریور 1397 هفته چهارم مرداد 1397 هفته سوم مرداد 1397 هفته دوم مرداد 1397 هفته اول مرداد 1397 هفته چهارم تیر 1397 هفته سوم تیر 1397 هفته دوم تیر 1397 هفته اول تیر 1397 هفته اول اردیبهشت 1397 هفته چهارم بهمن 1396 هفته سوم آبان 1396 هفته سوم تیر 1396 هفته چهارم خرداد 1396 هفته سوم خرداد 1396 هفته اول خرداد 1396 هفته سوم اردیبهشت 1396 هفته اول اردیبهشت 1396 هفته چهارم فروردین 1396 هفته سوم فروردین 1396 هفته دوم فروردین 1396 هفته اول فروردین 1396 هفته چهارم اسفند 1395 هفته دوم اسفند 1395 هفته چهارم بهمن 1395 هفته سوم دی 1395 هفته دوم دی 1395 هفته چهارم مرداد 1395 هفته چهارم دی 1393
موضوعات
سلامتی (72) تغذیه سالم (22) اس ام اس (15) سبک زندگی (12) تناسب اندام (9) گردشگری (8) تعبیر خواب (7) موفقیت (6) شعر (6) گیاهان دارویی (4) ماه مبارک رمضان (3) اخبار اقتصادی (3) دعا و مناجات (2) جالب و خواندنی (2) سلامتی علائم بیماری سرطان (2) سئو (2) انشا (2) سلامت (2) عاشقانه (1) وب سایت (1) وب سایت و سئو (1) آشپزی (1) پوست (1) موفقیت شخصی (1) سخنان بزرگان (1) تغذیه پرندگان (1) کسب درآمد (1) اخبار دانشگاهی (1) سرگرمی (1) بدون موضوع (36)
صفحه ها
فیدها
زندگی شاد و سالم
سبک زندگی سالم ترفند زندگی موفق روش زندگی خوب کانون گردشگری راهنمای سفر روانشناسی
دوستان
لینک گستر مجله سفر دندانپزشکی تعبیر خواب اسامی پسرانه اسامی دخترانه آموزش آشپزی مجله زیبایی مجله سلامت آلامتو فروشگاه میهن استور بهارنو مجله اینترنتی کافه خبر آهنگ پیشواز جاذبه های توریستی سایت زیبایی تصاویر غذای حیوانات فال حافظ فال تاروت زیستن مجله خانواده تک جوان نالینو جوک جدید آشام خرید بک لینک
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 32894
تعداد نوشته ها : 193
تعداد نظرات : 2
X