مطالب جالب و خواندني - هستي ناصري
۱۰ نقل قول درباره سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری یعنی گذاشتن پول در چیزی که از آن انتظار سود می‌رود. به‌طور دقیق‌تر سرمایه‌گذاری تعهد پول یا سرمایه برای خرید مال، وسایل یا دارائی‌های دیگر، به منظور منفعت برگشت‌های سودمند و مفید در قالب بهره یا سود سهام است.

(0) نظر
برچسب ها : سرمایه گذاری
همه چیز درباره ذهن ناخودآگاه انسان و نحوه به کارگیری آن

هر زمان که ذهن هوشیار یا آگاه شما در حال فعالیت است، ذهن ناخوداگاه نیز به طور پنهانی در حال کمک کردن و همکاری است. حتما می خواهید بدانید چگونه این کار را می کند. به راحتی، به عنوان مثال زمانی که در حال خواندن این مطلب هستید ذهن ناخوداگاه شما قسمت هایی از اطلاعات را دریافت می کند و آن را پردازش و در نهایت ذخیره می کند. هر زمانی که سعی کنیم این اطلاعات را به یاد بیاوریم، مغز از این قسمت استفاده خواهد کرد.

با این حال، در حالی که جمع ‌آوری، پردازش، و به یاد آوردن اطلاعات با ضمیر ناخودآگاه ما آسان است، یاد گرفتن اینکه چطور از ذهن ناخوداگاه خود برای انجام وظایف دیگر استفاده کنیم، ساده نیست. اگر بخواهیم از ذهن ناخوداگاه خود برای موفق تر شدن استفاده کنیم، باید در ابتدا کمی بیشتر در مورد آن بدانیم. در این مطلب به ذهن ناخوادگاه و نحوه بهره گیری از آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

(0) نظر
برچسب ها : سلامت روان موفقیت شخصی
روش های تقویت مهارت های کارکردهای اجرایی کودکان

برادر تامی در حال بازی با اسباب بازی تامی است و حالا تامی می خواهد اسباب بازی اش را پس بگیرد. تامی شروع به جیغ زدن می کند و برادرش را می زند. او اکنون سه ساله است و دوره بحران‌های خشم و عدم کنترل خود را پشت سر می گذارد. والدین آن ها وارد اتاق می شوند و وضعیت را آرام می کنند. برای آن ها این سوال مطرح شده که چرا تامی کمی خود کنترلی ندارد. آیا چیزی وجود دارد که بتواند این رفتار را بهتر توضیح دهد؟

در واقع، تامی مانند بسیاری از بچه های کوچک دیگر، هنوز در حال توسعه مهارت های کارکرد اجرایی خود است. این مهارت ها برای کمک به ما در تنظیم رفتارهایمان و نمایش خودکنترلی ضروری است. والدین باید نقش مهارت ‌های کارکردهای اجرایی و اینکه چگونه می‌ توانند به کودک خود کمک کنند تا این مهارت‌ ها را توسعه دهند را درک کنند.

به گزارش آلامتو به نقل از lifehack؛ در این مقاله توضیحاتی در مورد این مهارت ‌ها و نکاتی برای کمک به والدین ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

(0) نظر
برچسب ها : مهارت های کارکردهای اجرایی کودکان
چگونه یک مدیر موفق شویم؟ (رهبری و مدیریت یک تیم موفق)

مدیر خوب یکی از موارد کلیدی عملکرد موفقیت آمیز یک تیم کارآمد به حساب می آید؛ اما این تنها عاملی نیست که سبب موفقیت یک تیم می شود. یک فرد هرگز نمی تواند به تنهایی باعث موفقیت یک تیم شود، بلکه تعاملات فعال بین تیم، فرآیندهای بهینه سازی شده، تعاملات ساختار یافته و تفکر زمانی و آگاهی کافی می تواند موفقیت یک تیم را تضمین نماید.

پس سوالی که پیش می آید این است که یک مدیر چگونه می تواند تیم خود را به خوبی هدایت کند؟

اولا، بیایید به آنچه فرهنگ لغت می گوید نگاه کنیم:

کارآمد صفت

1.      یک سیستم یا دستگاه که با حداقل تلاش یا هزینه هدر رفته به حداکثر بهره وری رسیده باشد.

2.      یک فرد که به شیوه ای صحیح و کارامد کار کند.

(0) نظر
برچسب ها : مدیریت مدیر خوب مدیر موفق
بهترین روش برای سخنرانی

ممکن است به تازگی این خبر را دریافت کرده باشید که شما برای ارائه سخنرانی اصلی در جلسه اجرایی آینده انتخاب شده اید. یا ممکن است این افتخار را داشته باشد که بعداً به عنوان سخنران در یک کنفرانس انتخاب شوید. در هر صورت وقت آن رسیده که نکاتی که برای داشتن یک سخنرانی موفق مهم هستند را بدانید.

ممکن است دو احساس متفاوت را در این موقعیت تجربه کنید، هم برای این موقعیت هیجان زده هستید و هم از فکر اینکه قرار است در جمع صحبت کنید مضطرب هستید. نگران نباشید این کاملا طبیعی است.

این انتخاب شدن یک افتخار است، حتی اگر شما یکی از افرادی باشید که گلوسوفوبیا، یا ترس از سخنرانی دارند. در این مطلب به برخی از توصیه‌ها در مورد نحوه ارائه یک سخنرانی عمومی قدرتمند برای جلب توجه حضار می پردازیم. با تکیه بر این موارد نه تنها به خوبی سخنرانی خواهید کرد ، بلکه تماشاگران را نیز شگفت‌ زده خواهید کرد. با ما همراه باشید.

(0) نظر
برچسب ها :سخنرانی فن بیان
دوراندیشی به چه معناست؟

مبنای تصمیمات روزانه شما چیست؟ آیا فقط مختص آن روز تصمیم خود را میگیرید یا در تصمیم گیری برای آینده ای نزدیک (دور) هم برنامه ریزی میکنید؟

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ چند نفر را می‌شناسید که گفته‌اند «این کار را کردم ولی بعدش پشیمان شدم»، «تصمیم من بد بود»، «نباید آن کار را می‌کردم»، «نباید این عمل را انجام می‌دادم»، «چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی»، «مرد هنرمند فرد پیشه را عمر دو باید در این روزگار»، «به فکر فردا هم باش»، «فردایی هم هست».

این‌ها و ده‌ها نمونه دیگر بر جنبه‌ای از جنبه‌های پیچیده آدمی دلالت دارند که در ۱۰سال گذشته در روانشناسی به آن پرداخته شده است و به عنوان یکی از توانایی‌های مثبت افراد از آن یاد می‌کنند؛ «آینده‌نگری یا دوراندیشی

به دوروبر خودمان که نگاه می‌کنیم، حتی نه به دیگران، به خودمان، تصمیم‌های‌مان و رفتار و کردارمان، می‌بینیم که بسیاری از ما ایرانی‌ها به این صفت حسنه، نیاز جدی داریم و ضرورت دارد تا درباره‌اش بیشتر بدانیم.


(0) نظر
برچسب ها : آینده نگری
موفقیت در کسب و کار

در گذشته موفقیت در تجارت به معنای حرفه ای بودن در یک مهارت یا یک زمینه شغلی و استفاده و بهره برداری از آن در دراز مدت بود اما امروزه، ما در جهانی زندگی می کنیم که مبتی بر اقتصاد مهارتی است و لذا میزان نوآوری ما در اشتغال و حتی کارافرینی از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد لذا برای موفقیت در کسب و کارهای امروزی، صاحبان مشاغل و مدیران باید از ترکیبی از مهارت های مختلف برخوردار باشند تا بتوانند با بازارهای امروزی سازگارتر شوند و درآمد بیشتری را کسب نمایند.


(0) نظر
برچسب ها : کسب و کار
تبدیل حرف زدن با خود منفی به مثبت

چه حرف زدن با خودی مثبت است؟

حرف زدن با خود، گفتگو درونی شما است. این گفتگو بر ناخودآگاه شما نفوذ می کند و افکار، باورها، سوال‌ ها و ایده‌ های شما را آشکار می‌ کند.

حرف زدن با خود می ‌تواند هم منفی و هم مثبت باشد. در عین حال که می‌ تواند دلگرم‌ کننده باشد، می ‌تواند نگران ‌کننده نیز باشد. بیشتر حرف زدن با خودتان به شخصیت شما برمی گردد. اگر یک فرد خوش بین هستید، صحبت‌ های شما با خودتان ممکن است بیشتر امیدوار و مثبت باشد ولی اگر تمایل دارید فردی بدبین باشید، به طور کلی عکس این حالت صادق است.

تفکر مثبت و خوش بینی می تواند ابزار موثر مدیریت استرس باشد. در واقع، داشتن یک چشم انداز مثبت در زندگی می تواند برخی مزایای سلامتی را برای شما فراهم کند.

به عنوان مثال، یک مطالعه سال 2010 نشان می دهد خوش بینان کیفیت زندگی بهتری دارند. اگر شما باور دارید که حرف زدن با خودتان بیش از حد منفی است و یا اگر می ‌خواهید به حرف زدن مثبت با خودتان دست یابید، می‌ توانید یاد بگیرید که این گفتمان درونی را تغییر دهید. این کار می ‌تواند به شما کمک کند فرد مثبتی باشید و سلامتی تان را بهبود بخشد.


(0) نظر
برچسب ها : با خود حرف زدن مثبت
تعریف خوشبختی از زبان بزرگان

خوشبختی چیست؟

10 تعریف از خوشبخت بودن

خوشبختی چیزی است که همه دوست دارند داشته باشند. ممکن است فردی موفق باشید یا پول بسیاری داشته باشید، اما بدون خوشبختی بی‌معنا و مفهوم خواهد بود.

به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم کمی به معنای خوشبختی بپردازیم.

ابتدا با تعریف لغوی آن شروع می‌کنیم.

(0) نظر
برچسب ها :خوشبختی
راهبردهای تاکتیکی افراد برجسته برای غلبه بر شک و تردید

1.    استفان کارتین

من همیشه می گویم: همه ی کارهایی که در هر روز زندگیتان انجام دهید، بهترین کارهایی هستند که می توانستید در آن روز انجام دهید. وقتی که من حتی برای لحظه ای به خودم شک می کنم، سریعا به نزد شریک تجاریم، کورتنی اسپریتزر که دوست بسیار خوبم هم هست می روم و یا به نزد تیم کاریمان رفته و از آنها می خواهم سختکوش تر باشند و یا زمان بیشتری را با کارکنانمان صرف می کنم تا بتوانیم به راه حل واحدی دست یابیم و از مخمصه نجات پیدا کنیم.

-استفان کارتین، یکی از بنیانگذاران سوسیالیتی و میزبان مشترک پادکست انترپرنیستا

 

 

(0) نظر
برچسب ها : شک تردید
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته سوم اردیبهشت 1400 هفته اول شهریور 1399 هفته سوم خرداد 1399 هفته دوم خرداد 1399 هفته اول خرداد 1399 هفته سوم اردیبهشت 1399 هفته اول اردیبهشت 1399 هفته چهارم فروردین 1399 هفته سوم فروردین 1399 هفته دوم فروردین 1399 هفته اول فروردین 1399 هفته چهارم اسفند 1398 هفته دوم اسفند 1398 هفته اول اسفند 1398 هفته چهارم بهمن 1398 هفته سوم بهمن 1398 هفته دوم بهمن 1398 هفته اول بهمن 1398 هفته چهارم دی 1398 هفته سوم دی 1398 هفته دوم دی 1398 هفته اول دی 1398 هفته چهارم آذر 1398 هفته سوم آذر 1398 هفته دوم آذر 1398 هفته اول آذر 1398 هفته سوم آبان 1398 هفته دوم آبان 1398 هفته اول آبان 1398 هفته چهارم مهر 1398 هفته سوم مهر 1398 هفته دوم مهر 1398 هفته اول مهر 1398 هفته چهارم شهریور 1398 هفته سوم شهریور 1398 هفته اول شهریور 1397 هفته چهارم مرداد 1397 هفته سوم مرداد 1397 هفته دوم مرداد 1397 هفته اول مرداد 1397 هفته چهارم تیر 1397 هفته سوم تیر 1397 هفته دوم تیر 1397 هفته اول تیر 1397 هفته اول اردیبهشت 1397 هفته چهارم بهمن 1396 هفته سوم آبان 1396 هفته سوم تیر 1396 هفته چهارم خرداد 1396 هفته سوم خرداد 1396 هفته اول خرداد 1396 هفته سوم اردیبهشت 1396 هفته اول اردیبهشت 1396 هفته چهارم فروردین 1396 هفته سوم فروردین 1396 هفته دوم فروردین 1396 هفته اول فروردین 1396 هفته چهارم اسفند 1395 هفته دوم اسفند 1395 هفته چهارم بهمن 1395 هفته سوم دی 1395 هفته دوم دی 1395 هفته چهارم مرداد 1395 هفته چهارم دی 1393
موضوعات
سلامتی (126) تغذیه سالم (49) تناسب اندام (44) اس ام اس (24) زیبایی (20) سبک زندگی (17) آشپزی (13) موفقیت (11) گردشگری (10) پوست (10) تعبیر خواب (8) گیاهان دارویی (7) شعر (6) وب سایت و سئو (5) سلامت روان (5) موفقیت شخصی (4) عاشقانه (4) ماه مبارک رمضان (3) اخبار اقتصادی (3) سرگرمی (3) کسب درآمد (2) جالب و خواندنی (2) دعا و مناجات (2) سلامتی علائم بیماری سرطان (2) سئو (2) انشا (2) سخنان بزرگان (2) سلامت (2) وب سایت (1) تغذیه پرندگان (1) اخبار دانشگاهی (1) بدون موضوع (41)
صفحه ها
فیدها
زندگی شاد و سالم
سبک زندگی سالم ترفند زندگی موفق روش زندگی خوب کانون گردشگری راهنمای سفر روانشناسی
دوستان
لینک گستر مجله سفر دندانپزشکی تعبیر خواب اسامی پسرانه اسامی دخترانه آموزش آشپزی مجله زیبایی مجله سلامت آلامتو فروشگاه میهن استور بهارنو مجله اینترنتی کافه خبر آهنگ پیشواز جاذبه های توریستی سایت زیبایی تصاویر غذای حیوانات فال حافظ فال تاروت زیستن مجله خانواده تک جوان نالینو جوک جدید آشام خرید بک لینک
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 101567
تعداد نوشته ها : 351
تعداد نظرات : 6
X