مطالب جالب و خواندني - هستي ناصري
صبحانه چی بخوریم

صبحانه اغلب به عنوان مهم ترین وعده غذایی روز در نظر گرفته می شود و شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد این درست است.

در کنار کمک به کنترل وزن، یک صبحانه سالم می تواند به حفظ یک رژیم غذایی متعادل از نظر مواد مغذی، بهبود سطوح انرژی در طول روز و بهبود میزان تمرکز شما کمک کند و یک ارتباط قوی با سلامت طولانی مدت دارد.

برای افرادی که فعالیت بدنی منظم انجام می دهند، به خصوص آنهایی که در اول صبح ورزش می کنند، صبحانه با پروتئین بالا باید یک بخش اساسی از روال روزمره شان را تشکیل دهد.

یک صبحانه متعادل با مقدار زیادی پروتئین به شما کمک خواهد کرد که ریکاوری موثرتری داشته باشید و به جلوگیری از آن افت انرژی اواسط بعدازظهر که افرادی که در صبح ورزش می کنند با آن آشنا هستند، نیز کمک خواهد کرد.

چالش خوردن یک وعده غذایی با پروتئین بالا در اول صبح، آن است که مدیریت بسیاری از مواد غذایی که ما به طور معمول برای محتوای پروتئین شان می خوریم، برای برخی از افراد در اول صبح دشوار است. تعداد کمی از ما قادر خواهند بود قبل از آنکه اکثر مردم اولین قهوه شان را بخورند، برنج و مرغ یا فاجیتای استیک آماده کنند!

(0) نظر
برچسب ها : صبحانه
نقطه چربی سوزی یعنی چه

پرسش خوانندهمن در جایی خوانده ام که اگر بخواهم چربی بیشتری بسوزانم و وزن بیشتری در هنگام ورزش کردن از دست دهم، باید در منطقه چربی سوزی ورزش کنم. آیا درست است؟

پاسخ کوتاه این است که: نه واقعا! با این که به طور تکنیکی در ورزش کردن اصطلاحی به نام "منطقه چربی سوزی" ( که در مراحل ساده 60 تا 70 درصد بیشترین میزان ضربان قلب است) درصد بیشتری از کالری چربی ها را برای سوخت استفاده کرده اما همچنان مجموع کالری مصرف شده همچنان نسبتا پایین است.

دلیل این مسئله کاملا ساده است. چربی، سوختی است که به آرامی می سوزد و به اکسیژن نیاز دارند تا آن را به انرژی قابل مصرف تبدیل کند و بنابراین برای تمرینات طولانی، آرام و یک نواخت مانند کوهنوردی یا دوچرخه سواری در مسیرهای طولانی کاملا ایده آل هستند.

بسیاری از مردم به اندازه کافی ذخیره چربی دارند که برای فعالیت های سبک در روزهای متمادی مناسب است بدون آنکه انرژی شان تحلیل برود. اما اگر بخواهید سریع تر باشید، یا بیشترین میزان کالری را در در هر دقیقه بسوزانید، باید بر کربوهیدرات هایی مانند گلیسوژن برای تامین انرژی تکیه کنید.

تبدیل چربی به سوخت به مدت زمان بیشتر و اکسیژن بسیار زیادی دارد و در تعریف بسیار دقیق به آن متابولیسم هوازی گفته می شود.

تمرینات با شدت بالا، از سوی دیگر، اغلب از متابولیسم غیر هوازی یا گلیکولیز برای تبدیل سریع گلیکوژن ذخیره شده در بدن استفاده می کند تا انرژی مورد نیاز برای تمرینات را تامین کند.

این پروسه می تواند با میزان بسیار کم و یا حتی ناچیز اکسیژن رخ دهد. نکته منفی متابولیسم غیر هوازی این است که منبع محدودی برای تامین انرژی دارد و وقتی میزان ذخیره شده به پایان برسد، اغلب در مدت دوساعت، باید سرعت خود را کاسته و از متابولیسم هوازی برای تامین دوباره منبع گلیسوژن با مصرف کربوهیدرات های ساده استفاده کرد.

برای پیچیده تر توضیح دادن تئوری منطقه چربی سوز، باید بدانید که وقتی تمرین می کنیم از ترکیبی از سیستم های تامین انرژی استفاده می کنیم. ورزشکاران به ندرت تنها در منطقه هوازی و غیر هوازی تمرین می کنند.

حالا سوال اصلی، اگر هدف شما کاهش وزن است و سوزاندن کالری راهی برای کاهش وزن است، بهتر است تمرین کردن را به شدت بالاتر 2-3 بار در هفته و سوزاندن مجموع کالری از هر دو منبع چربی و گلیکوژن ذخیره شده می باشد.

درست است که با سوزاندن درصد بیشتری کالری از منابع چربی در تمرینات سبک منطقه چربی سوزی، شما همچنان کالری بیشتر می سوزانید و همچنین کالری بیشتری از منبع چربی را در تمرینات سنگین تر مصرف می کنید. افزایش ریتم، تغییر شدت تمرینات از بالا به پایین ( تمرینات اینتروال) و افزودن فشارهای بیش از حد معمول برای فعال کردن سیستم هوازی (70 تا 90 درصد ماکزیمم ضربان قلب MHR) که باعث افزایش بیشتر کالری سوزی در طول تمرینات می شود نیز در نهایت میزان از دست دادن چربی از تمرینات ورزشی را تعیین می کنند.

(0) نظر
برچسب ها : کاهش وزن لاغری منطقه چربی سوزی نقطه چربی سوزی
باورهای غلط ما در کاهش وزن

شما تصمیم خود را گرفته‌اید. اکنون از گرفتار شدن به این عادت‌های بد در کم کردن وزن، اجتناب کنید.

شما آماده‌ی کم کردن وزن هستید. احتمالاً می‌دانید که کم کردن وزن با موفقیت به معنی پاکسازی موانع بی‌شمار ذهنی و جسمی است؛ و این یعنی راه‌های بی‌شماری برای به ‌اشتباه افتادن شما، پیش از رسیدن به اهدافتان وجود دارد؛ احتمالاً بدون اینکه حتی متوجه آن شوید. با وجود تمام توصیه‌های متناقضی که در مورد کاهش وزن وجود دارد، تعجبی ندارد.

خب، یک نوع متخصص جدید وجود دارد -مربی کاهش وزن- که می‌تواند کمک کند تا از میان جار و جنجال های رژیم و ورزش عبور کنید و شما را به سمت بهترین برنامه برای دستیابی و حفظ هدفتان، راهنمایی می‌کند.

در اینجا برخی از مربیان پیشتاز کاهش وزن در کشور، رایج‌ترین اشتباهات ذهنی و جسمی که مانعی برای مراجعین شان است، و بهترین راه‌حل‌ها را به اشتراک می‌گذارند. (بعد از ما تکرار کنید: رژیم گرفتن بس است. تا ابد. به‌جای آن، یاد بگیرید چگونه پاک غذا بخورید -بدون محروم کردن خودتان!- و با تغییر در متابولیسم خود، کاهش وزن را مشاهده کنید.)

(0) نظر
برچسب ها : لاغری کاهش وزن
تمرینات کاردیو برای لاغری

یکی از برنامه‌های تمرینی موردعلاقه‌ی من، تمرین کاردیوی اینتروال است!


این یعنی هر تمرین کاردیویی که انتخاب کنم، به سراغ کاردیوی یکنواخت نمی‌روم (اصولاً، باقی ماندن در یک شدت یکسان به مدت طولانی) در عوض، به تمرین اینتروال با شدت بالا (HIIT) متکی می‌شوم که متشکل از تمرینات انفجاری با شدت بالا و به دنبال آن استراحت‌های کوتاه است.


شگفتی این تکنیک در چیست؟ این نوع تمرین می‌تواند برای هر نوع تمرین کاردیو مناسب باشد! این یعنی در دوی محلی، دوچرخه‌سواری، دستگاه پارویی، دویدن در پله‌های استادیوم و غیره.


تمرینات کاردیوی اینتروال ضربان قلبتان را بالا می‌برند، به شما کمک می‌کنند تا کالری بسوزانید، متابولیسم شما را افزایش داده و انرژی زیادی به شما می‌دهند.


به‌عنوان تجربه‌ی شخصی خودم، این تمرینات بهترین گزینه برای همراهی با یک برنامه‌ی تمرین مقاومتی هستند؛ پس نه‌تنها چربی می‌سوزانید، بلکه توده‌ی عضلانی خودتان را، که به‌سختی به دست آورده‌اید نیز حفظ می‌کنید!


(0) نظر
برچسب ها : تمرینات کاردیو
کراس فیت چیست؟

کراس فیت یک برنامه‌ی ورزشی حرکات کاربردی با شدت بالا و دائماً متغیر است که از زمان پدید آمدن آن در اوایل دهه‌ی 2000 محبوبیت زیادی در سراسر جهان کسب کرده است.

آنچه در ابتدا به‌عنوان برنامه‌ی ورزشی برای کمک به نیروهای ارتشی، پلیس و آتش‌نشانی استفاده می‌شد، امروزه دارد دنیای تناسب‌اندام را به‌سرعت فرامی‌گیرد.

تمرینات کراس فیت تضمین می‌کنند که افراد را در بهترین شکل ممکن نگه می‌دارند، سریع‌تر عضله می‌سازند، ریکاوری را ارتقا داده و معمولاً از افراد هم‌عقیده در این فرآیند نیز حمایت کامل دارد!

با افزایش تعداد مربی‌های رسمی کراس فیت، باشگاه‌ها و برنامه‌هایی که در دنیا ارائه می‌شوند، شاید کنجکاو باشید که بدانید این همه هیاهو در مورد چیست؟

(0) نظر
برچسب ها : کراس فیت
Maximum Effort

تمرین Max Effort؛ این تمرین بر کسب قدرت و آماده‌سازی برای مسابقات قوی‌ترین مردان متمرکز است.

سری به تمریناتم بزنید و تغییرات من در یک برنامه‌ی تمرین قدرتی عالی را مشاهده کنید.

چون مدتی است که کار بر روی این مقاله را شروع کردم، می‌خواهم آن را ادامه بدهم! دوره‌ی Dynamic Effort به سرعت اختصاص داشت. Max Effort) ME) به وزنه‌های بسیار بزرگ و ثبت رکوردهای جدید در هر جلسه‌ای که تمرین می‌کنید، اختصاص دارد. روش من کمی با روش سنتی Westside تفاوت دارد.

وزنه‌بردارهای قدرتی باید 1 تکرار با حداکثر توان انجام دهند، اما مسابقات قوی‌ترین مردان مستلزم این است که شاید لازم باشد یک تکرار با حداکثر توان، یک وزنه‌ی فوق سنگین با تکرارهای متعدد، یا یک وزنه‌ی نسبتاً سبک‌تر برای مدت طولانی انجام دهید.


(0) نظر
برچسب ها : maximum-effort
میانگین قد و وزن بر حسب سن

میانگین قد و وزن بر حسب سن

نمودارهای قد و وزن، توسط متخصصان اطفال، برای تشخیص اینکه رشد یک کودک چقدر باید باشد، استفاده می‌شود. اما این نمودارها در مورد بزرگسالان، برای تشخیص اینکه آیا شما اضافه وزن دارید و یا در خطر شرایط خاص پزشکی مانند بیماری قلبی هستید یا نه بکار می‌رود.


(0) نظر
برچسب ها : قد و وزن
چگونه چربی سینه را آب کنیم؟

چطور به سرعت چربی سینه را آب کنیم؟

در سریع‌ترین زمان ممکن از شر سینه‌های مردانه خود خلاص شوید

چاقی قفسه‌ی سینه در مردان، اغلب با عناوینی مانند «مردی با سینه زنانه» یا «سینه‌های مردانه» مورد تمسخر قرار می‌گیرد. ولی اگر این مسئله مربوط به شما باشد، دیگر موضوع خنده‌داری نیست!

تلاش برای آب کردن چربی سینه (با نام علمی ژنیکوماستی) در یک هفته، به مقدار زیادی نظم و انضباط فردی، و تلاش سخت نیاز دارد. قدم اول برای این کار، پاکسازی یخچال و کابینت‌ها از مواد غذایی بدرد نخور و پر کردن آنها با غذاهای مغذی است. قدم بعدی، انجام تمرینات ورزشی سخت است که شامل ورزش‌های کاردیو و تمرین عضلات سینه با وزنه می‌باشد.


(0) نظر
برچسب ها : چربی سینه مردان
قهرمانی های آرنولد شوارتزنگر در مستر المپیا

من فهرستی از نتایج گذشته ی مستر المپیا، تاریخچه ی آن، و چیزهای دیگری را جمع آوری کرده ام. آن را ببینید!

در سال 1963، جو ویدر به این تصور رسید که حس کرد باید ورزش پرورش اندام را به یک سطح جدید ببرد. جو در نهایت به بالاترین مسابقه با بالاترین جایزه، یعنی مستر المپیا، رسید.

(0) نظر
برچسب ها : مستر المپیا
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته دوم آذر 1398 هفته اول آذر 1398 هفته سوم آبان 1398 هفته دوم آبان 1398 هفته اول آبان 1398 هفته چهارم مهر 1398 هفته سوم مهر 1398 هفته دوم مهر 1398 هفته اول مهر 1398 هفته چهارم شهریور 1398 هفته سوم شهریور 1398 هفته اول شهریور 1397 هفته چهارم مرداد 1397 هفته سوم مرداد 1397 هفته دوم مرداد 1397 هفته اول مرداد 1397 هفته چهارم تیر 1397 هفته سوم تیر 1397 هفته دوم تیر 1397 هفته اول تیر 1397 هفته اول اردیبهشت 1397 هفته چهارم بهمن 1396 هفته سوم آبان 1396 هفته سوم تیر 1396 هفته چهارم خرداد 1396 هفته سوم خرداد 1396 هفته اول خرداد 1396 هفته سوم اردیبهشت 1396 هفته اول اردیبهشت 1396 هفته چهارم فروردین 1396 هفته سوم فروردین 1396 هفته دوم فروردین 1396 هفته اول فروردین 1396 هفته چهارم اسفند 1395 هفته دوم اسفند 1395 هفته چهارم بهمن 1395 هفته سوم دی 1395 هفته دوم دی 1395 هفته چهارم مرداد 1395 هفته چهارم دی 1393
موضوعات
سلامتی (72) تغذیه سالم (22) اس ام اس (15) سبک زندگی (12) تناسب اندام (9) گردشگری (8) تعبیر خواب (7) موفقیت (6) شعر (6) گیاهان دارویی (4) ماه مبارک رمضان (3) اخبار اقتصادی (3) دعا و مناجات (2) جالب و خواندنی (2) سلامتی علائم بیماری سرطان (2) سئو (2) انشا (2) سلامت (2) عاشقانه (1) وب سایت (1) وب سایت و سئو (1) آشپزی (1) پوست (1) موفقیت شخصی (1) سخنان بزرگان (1) تغذیه پرندگان (1) کسب درآمد (1) اخبار دانشگاهی (1) سرگرمی (1) بدون موضوع (36)
صفحه ها
فیدها
زندگی شاد و سالم
سبک زندگی سالم ترفند زندگی موفق روش زندگی خوب کانون گردشگری راهنمای سفر روانشناسی
دوستان
لینک گستر مجله سفر دندانپزشکی تعبیر خواب اسامی پسرانه اسامی دخترانه آموزش آشپزی مجله زیبایی مجله سلامت آلامتو فروشگاه میهن استور بهارنو مجله اینترنتی کافه خبر آهنگ پیشواز جاذبه های توریستی سایت زیبایی تصاویر غذای حیوانات فال حافظ فال تاروت زیستن مجله خانواده تک جوان نالینو جوک جدید آشام خرید بک لینک
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 32904
تعداد نوشته ها : 193
تعداد نظرات : 2
X