مطالب جالب و خواندني - هستي ناصري
تاثیر گندم بر چاقی

خاصیت های گندم

گندم چه خواصی دارد؟

می خواهیم امروز در مورد یکی از غلات های مهم در رژیم غذایی صحبت کنیم. گندم به عنوان رایج ترین غلات در سراسر جهان می باشد. گندم دارای کاربرد بسیاری در طول زندگی می باشد. چرا که ماکارونی، بیسکویت، شیرینی، نان، کیک و... از گندم تهیه می شود.

یکی از سالم ترین مواد غذایی مورد استفاده گندم می باشد. اگر می خواهید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید بهتر است گندم میل کنید. گندم برای داشتن یک زندگی سالم بسیار مهم می باشد. گندم باعث کاهش خطر بیماری های قلبی می شود. همچنین برای کسانی که دیابت دارند بسیار مفید است.

اگر می خواهید از فواید بی نظیر این غلات آشنا شوید با ما همراه باشید.


ارزش غذایی گندم

گندم غنی از کلسیم، منیزیم، پتاسیم، گوگرد، کلر، آرسنیک، سیلیکون، منگنز، روی، ید، مس، ویتامین ب، ویتامین ای، نمک های معدنی و عناصر کاتالیزوری می باشد.

گندم برای درمان خیلی از مشکلات مانند کم خونی، کمبود مواد معدنی، سنگ کیسه‌صفرا، سرطان پستان، التهاب مزمن، چاقی، سستی و ضعف، سل و مشکلات دوران بارداری مفید می باشد. گندم همچنین برای سلامت دستگاه گوارش توصیه شده است.

 

 

خواص گندم برای سلامتی

 

 

کنترل چاقی

گندم برای کسانی که می خواهند تثبیت وزن داشته باشند مناسب است. مجله تغذیه آمریکایی نشان می دهد کسانی که گندم را در رژیم غذایی خود قرار می دهند به راحتی می توانند وزن خود را کنترل کنند. این امر در مورد زنان برجسته تر بود. کسانی که گندم مصرف می کنند نسبت به سایر افراد کاهش وزن بیشتری دارند.

 

 

بهبود سوخت و ساز بدن

استفاده از مواد غذایی ناسالم باعث می شود تا بیماری های قلبی و عروقی بیشتر نمود پیدا کندچربی های امگاه سه باعثکاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود. گندم که یک غلات می باشد برای افزایش و بهبود سوخت و ساز بدن بسیار موثر است.

گندم باعث می شود تا سطح کلسترول خوب خون افزایش پیدا کرده و فشار خون تنظیم شودهمچنین گندم باعث می شود تا خطر مقاومت به انسولین در بدن افراد دیابتی کاهش پیدا کند. فیبر موجود در گندم باعث بهبود دستگاه گوارش می شود.

چربی‌های اشباع و ترانس شانس ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را افزایش می‌دهند، در حالی که اسیدهای چرب امگا ۳باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شوند. غلات کامل مثل گندم در بیماران مبتلا به اختلالات سوخت و ساز بدن موثر است.

 

 

جلوگیری از دیابت نوع ۲

منیزیم موجود در گندم باعث می شود تا آنزیم ها به درستی عمل کرده و قند خون کنترل شود. کسانی که دیابت دارند بهتر است گندم را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

 

 

کاهش التهاب مزمن

در گندم ماده ای به نام بتائین وجود دارد که کمک چشمگیری به پیشگیری از التهاب می کند. این ماده در چغندر واسفناج نیز یافت می شود. برای کاهش انواع دردهای روماتیسمی می توان از گندم کمک گرفت. مصرف این ماده باعث می شود که بیماری های مختلفی التهابی مانند پوکی استخوان، بیماری های قلبی و آلزایمر کاهش پیدا کند.

 

 

جلوگیری از سنگ صفرا

تحقیقات نشان می دهد که نان و غلات باعث جلوگیری از تشکیل سنگ کیسه صفرا می شود. گندم دارای فیبر نامحلول می باشد که باعث می شود تا اسیدهای صفراوی کاهش پیدا کند. اسید صفراوی باعث ایجاد سنگ کیسه صفرا می شود.

 

 

گندم کامل اطمینان از یک زندگی سالم

یکی از محبوب ترین مواد غذایی که می توان استفاده نمود نان است، گندم به عنوان سالم ترین غلات شناخته می شود. شما می توانید برای داشتن یک زندگی سالم روزانه میزان قابل توجهی گندم را در رژیم خود قرار دهید. این امر باعث می شود تا مشکلات گوارشی مانند درد، نفخ شکم، تهوع و یبوست کاهش پیدا کند.

 

 

خواص گندم در سلامت معده و روده زنان

گندم باعث می شود تا متابولیسم بدن افزایش پیدا کند. سبوس گندم نیز دارای فواید بی نظیری می باشد. سبوس گندم باعث کاهش ترشح اسید صفرا شده و از سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند.

 

 

جلوگیری از سرطان سینه

سبوس گندم یک عامل ضدسرطان عالی می باشد که برای جلوگیری از سرطان سینه در زنان بسیار مفید است. شما می توانید با مصرف سبوس گندم و غلات با افزایش استروژن که عامل اصلی سرطان پستان می باشد مبارزه کنید. گندم دارای لیگنان می باشد که باعث می شود هورمون های اضافی بدن گرفته شود و به همین دلیل خطر سرطان پستان کاهش پیدا کند.

فیبر موجود در غلات های مختلف مانند گندم باعث جلوگیری از سرطان پستان می شود. برای جلوگیری از سرطان پستان در دوران یائسگی بهتر است گندم را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

 

 

خواص گندم در جلوگیری از آسم در دوران کودکی

خیلی از کودکان به آسم دچار می شوند. مصرف غلات و ماهی در رژیم غذایی باعث می شود تا شانس ابتلا به این بیماری در کودکان کاهش پیدا کند. کودکانی که غلات و ماهی مصرف کرده اند نسبت به سایرین کمتر دچار این بیماری شده اند. گندم دارای منیزیم و ویتامین ای می باشد که در کاهش مشکل آسم بسیار موثر است.

 

 

محافظت در برابر بیماری های عروق کرونر

در گندم لیگنان های گیاهی وجود دارد که برای جلوگیری از بیماری های قلبی بسیار موثر است. گندم یک منبع کامل از لیگنان می باشد، این ماده در توت، آجیل و سبزیجات نیز وجود دارد.

 

 

بهبود سیستم قلب و عروق در زنان یائسه

زنان یائسه بهتر است گندم را در رژیم غذایی خود قرار دهند چرا که فیبر موجود در گندم از بیماری های قلبی جلوگیری می کندمصرف روزانه غلات به زنان یائسه توصیه شده است. فیبر از کلسترول بالا، فشار خون و بیماری های قلبی در زنان یائسه جلوگیری می کندگندم باعث جلوگیری از حملات قلبی و سکته مغزی می شود.

 

 

جلوگیری از حمله قلبی

برای جلوگیری از حملات قلبی بهتر است غلات مصرف کنید، یکی از درمان های سریع برای جلوگیری از حمله قلبی مصرف گندم می باشد. گندم به دلیل داشتن فیبر زیاد باعث می شود تا کاهش سطح فشار خون انجام شود.

تغذیه سالم یکی از عوامل اصلی برای جلوگیری از حمله قلبی در افراد می باشد. مصرف ویتامین های مختلف و همچنین سبزی و میوه جات در این امر موثر است. ویتامین های گروه ب مانند تیامین و فولات و همچنین ویتامین های گروه ب شش و منیزیم در گندم وجود دارد. همین امر باعث می شود تا از حملات قلبی جلوگیری شود.

منبع: گندم و چاقی

(0) نظر
برچسب ها : گندم
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته دوم آذر 1398 هفته اول آذر 1398 هفته سوم آبان 1398 هفته دوم آبان 1398 هفته اول آبان 1398 هفته چهارم مهر 1398 هفته سوم مهر 1398 هفته دوم مهر 1398 هفته اول مهر 1398 هفته چهارم شهریور 1398 هفته سوم شهریور 1398 هفته اول شهریور 1397 هفته چهارم مرداد 1397 هفته سوم مرداد 1397 هفته دوم مرداد 1397 هفته اول مرداد 1397 هفته چهارم تیر 1397 هفته سوم تیر 1397 هفته دوم تیر 1397 هفته اول تیر 1397 هفته اول اردیبهشت 1397 هفته چهارم بهمن 1396 هفته سوم آبان 1396 هفته سوم تیر 1396 هفته چهارم خرداد 1396 هفته سوم خرداد 1396 هفته اول خرداد 1396 هفته سوم اردیبهشت 1396 هفته اول اردیبهشت 1396 هفته چهارم فروردین 1396 هفته سوم فروردین 1396 هفته دوم فروردین 1396 هفته اول فروردین 1396 هفته چهارم اسفند 1395 هفته دوم اسفند 1395 هفته چهارم بهمن 1395 هفته سوم دی 1395 هفته دوم دی 1395 هفته چهارم مرداد 1395 هفته چهارم دی 1393
موضوعات
سلامتی (72) تغذیه سالم (22) اس ام اس (15) سبک زندگی (12) تناسب اندام (9) گردشگری (8) تعبیر خواب (7) موفقیت (6) شعر (6) گیاهان دارویی (4) ماه مبارک رمضان (3) اخبار اقتصادی (3) دعا و مناجات (2) جالب و خواندنی (2) سلامتی علائم بیماری سرطان (2) سئو (2) انشا (2) سلامت (2) عاشقانه (1) وب سایت (1) وب سایت و سئو (1) آشپزی (1) پوست (1) موفقیت شخصی (1) سخنان بزرگان (1) تغذیه پرندگان (1) کسب درآمد (1) اخبار دانشگاهی (1) سرگرمی (1) بدون موضوع (36)
صفحه ها
فیدها
زندگی شاد و سالم
سبک زندگی سالم ترفند زندگی موفق روش زندگی خوب کانون گردشگری راهنمای سفر روانشناسی
دوستان
لینک گستر مجله سفر دندانپزشکی تعبیر خواب اسامی پسرانه اسامی دخترانه آموزش آشپزی مجله زیبایی مجله سلامت آلامتو فروشگاه میهن استور بهارنو مجله اینترنتی کافه خبر آهنگ پیشواز جاذبه های توریستی سایت زیبایی تصاویر غذای حیوانات فال حافظ فال تاروت زیستن مجله خانواده تک جوان نالینو جوک جدید آشام خرید بک لینک
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 32891
تعداد نوشته ها : 193
تعداد نظرات : 2
X