مطالب جالب و خواندني - هستي ناصري
خواص هندوانه برای لاغری

خاصیت های هندوانه

هندوانه چه خواصی دارد؟

هندوانه را به عنوان یک میوه فصل گرم می شناسند، این میوه اصولا در تمامی فصول یافت می شود. خواص سلامتی هندوانه بسیار می باشد. شما می توانید این میوه را به راحتی تهیه کنید.

می خواهیم در این نوشته در فواید سلامتی هندوانه مطالبی را برای شما عزیزان همیشه همراه قرار دهیم.

هندوانه میوه سرشار از آب می باشد که برای کاهش فشار خون و کاهش کلسترول بدن مفید است.فواید سلامتی هندوانه

 

 

بهبود سلامت پوست و مو

هندوانه سرشار از ویتامین سی می باشد که سرشار از کلاژن است. این ماده باعث می شود تا پوست لطیف شده و موهای شما سالم بماند. این میوه دارای لیکوپن و بتاکاروتن می باشد که پوست بدن را در برابر آفتاب سوختگی محافظت می کند.ویتامین آ موجود در این میوه باعث می شود تا سلول های مرده پوست از بین رفته و پوست شما روشن شود.

 

 

تقویت سیستم ایمنی بدن

هندوانه سرشار از ویتامین سی می باشد که باعث تقویت سیستم بدن می شودویتامین ب ۶ موجود در این میوه به تشکیل گلبول های قرمز خون کمک می کند. این میوه آبدار بوده و در برابر عفونت ها مقابله می کند.

 

 

درمان دیابت

طبق مطالعات جدید انجام شده، هندوانه دارای خواص ضد دیابت می باشد. این میوه شاخص گلیسمی بالا اما بار گلیسمی پایینی دارد، ازین رو برای دیابت مناسب است. ولی به هر حال بهتر است در مصرف هنداونه کمی دقت کنید.

 

 

جلوگیری از آسیب سلولی

هنداونه غنی از لیکوپن می باشد که از بدن انسان در برابر سلول های آسیب رسان جلوگیری می کند. لیکوپن موجود در این میوه با رادیکال های آزاد بدن مبارزه می کند و مانع از بروز بیماری های مختلف می شود.

 

 

جلوگیری از گرمازدگی

گرمازدگی یک عارضه می باشد که در فصول گرم سال خیلی از افراد به آن مبتلا می شوند. این میوه باعث می شود تا عطش بدن شما کم شده و گرمازدگی از شما دور شود.

 

 

کمک به سلامت لثه ها

ویتامین سی موجود در این میوه باعث می شود تا لثه ها و مویرگ های شما سالم بماندیکی از عواملی که باعث می شود تا لثه های شما دچار التهاب شود کمبود ویتامین سی در بدن می باشد. شما می توانید با مصرف هندوانه از این امر جلوگیری کنید.

 

 

افزایش سطح انرژی بدن

هنداونه سرشار از ویتامین ب می باشد، این ویتامین مسئول افزایش انرژی در بدن می باشد. شما می توانید با مصرف هندوانه سطح انرژی خود را افزایش دهید.

 

 

ویاگرای طبیعی

اگر مشکل خواب دارید این میوه بهترین گزینه برای درمان می باشد. هندوانه باعث تقویت قوای جنسی می شود و مانند یکویاگرا عمل می کند. اسید آمینه سیترولین موجود در این میوه باعث می شود تا رگ های خونی شما شل شده و اختلال نعوظ در مردان را درمان می کند.

 

 

حفظ سلامت قلب

مصرف روزانه هندوانه باعث می شود تا کلسترول بد از بدن دور شده و از بیماری های قلبی جلوگیری می کندشما می توانید با مصرف منظم هندوانه به کاهش ذخیره های چربی از داخل رگ های خونی اقدام کنید. هندوانه دارای خواص بی نظیری برای سلامت قلب می باشد. مطالعات نشان می دهد که مصرف روزانه هندوانه باعث می شود تا سطح کلسترولمناسبی داشته باشید.

 

 

کمک به درمان التهاب

لیکوپن یکی از موادی است که در هندوانه به وفور یافت می شود. لیکوپن دارای خواص ضد التهابی می باشد. این میوه بهدرمان التهاب کمک می کند.

 

 

کمک به کاهش درد عضلانی

افرادی که ورزش های سنگین انجام می دهند بعد از تمرین دچار درد می شوند، این افراد می توانند با مصرف هندوانه به کاهش درد عضلانی کمک کنند. سیترولین موجود در هندوانه باعث کاهش خستگی عضلانی می شود. نوشیدن آب هندوانهنیز می تواند برای کاهش درد های عضلانی بعد از تمرین سودمند باشد.

 

 

کمک به فرآیند هضم

این میوه سرشار از آب می باشد که به هضم بهتر بدن کمک می کند. شما می توانید این میوه را که دارای فیبر است به صورت روزانه مصرف کنید و از فواید آن بهره مند شوید.

 

 

مناسب برای زنان باردار

سوزش سر دل یکی از عواملی است که مادران باردار با آن مواجه هستند، شما می توانید برای اینکه مشکلات تهوع و معده در دوران بارداری را به صورت مکرر تجربه نکنید از هندوانه کمک بگیرید.

 

 

جلوگیری از بروز دژنراسیون ماکولا

به دلیل خاصیت لیکوپن موجود در این میوه می تواند با بیماری تباهی لکه زرد مبارزه کرده و آن را کاهش دهد. آنتی اکسیدان های موجود در این میوه به مبارزه با رادیکال های آزاد بدن می پردازد و باعث می شود تا از بیماری دژنراسیون ماکولا پیشگیری شود.

 

 

جلوگیری از آسم

آنتی اکسیدان های موجود در این میوه باعث می شود که آسم کاهش پیدا کند، شما می توانید پس از مصرف هندوانه به راحتی نفس بکشید و مشکل آسم را حس نکنید. این میوه به دلیل داشتن ویتامین آ زیاد باعث می شود تا از آسم رهایی پیدا کنید.

 

 

سلامت استخوان

ویتامین سی موجود در این میوه باعث می شود تا جذب مواد مغذی در استخوان ها به راحتی انجام شود و باعث سلامت استخوان ها شود. همچنین ویتامین آ موجود در هندوانه باعث رشد سریع تر استخوان ها می شود.

 

 

کمک به فرآیند کاهش وزن

یکی از فواید این میوه کمک به کاهش وزن است. این میوه به دلیل آب فراوانی که دارد به شما کمک می کند تا احساس سیری کنید. مصرف یک قاشق هندوانه حدود هشتاد کالری دارد که برای بدن مفید است. این میوه دارای کلسترول بسیار پایینی می باشد.

 

 

سلامت کلیه

این میوه دارای مقادیر کمی از پتاسیم می باشد که در مقایسه با میوه های دیگر دارای پتاسیم کمتری است. افرادی که بیماری کلیوی دارند ممکن است قادر نباشند که پتاسیم اضافی را از خون حذف کنند. پس می توان نتیجه گرفت کسانی هم که بیماری کلیوی دارند می توانند از این میوه میل کنند.

 

 

رفع خستگی

شما می توانید این میوه را برای رفع خستگی در برنامه غذایی خود قرار دهید. این میوه به دلیل داشتن الکترولیت کافی به شما کمک می کند تا از خستگی روزمره در امان باشید.

 

 

غنی از ویتامین و مواد معدنی

هندوانه سرشار از انواع مواد معدنی و ویتامین ها می باشد. هندوانه یک میوه کم کالری می باشد که اگر یک فنجان از هندوانه را میل کنید حدود هشتاد کالری دریافت خواهید کرد. این میوه دارای چربی ناچیز می باشد یا بهتر است عنوان کنیم که چربی ندارد. باید به جرات بگوییم که هندوانه کلسترول بسیار پایینی دارد.

 

 

حاوی لیکوپن

این میوه خوشمزه و آبدار دارای لیکوپن می باشد که این آنتی اکسیدان با سلول های سرطانی مبارزه می کندلیکوپن باعث می شود تا از سرطان پروستات در بدن جلوگیری شود.

 

 

حاوی پتاسیم

هندوانه دارای پتاسیم می باشد که اگر به صورت روزمره مصرف شود چهار درصد از پتاسیم بدن را تامین می کند.

 

 

حاوی فیبر

اگر می خواهید فیبر مورد نیاز بدن خود را تامین کنید می توانید از هندوانه کمک بگیرید.

 

 

کربوهیدرات

این میوه حدود مقادیر مناسبی از کربوهیدرات شامل فیبر، نشاسته و قند می باشد.

 

 

ال- سیترولین

هنداونه دارای اسید آمینه ای به نام ال سیترولین است.

 

 

کاهش فشار خون بالا

کسانی که مبتلا به بیماری فشار خون هستند بهتر است از این میوه استفاده کنند. این میوه از حملات قلبی و سکته جلوگیری می کندهندوانه دارای سیترولین می باشد که برای بدن مفید است. این میوه باعث بازتر شدن رگ های بدن می شود.

 

 

ادرارآور

هندوانه میوه ای است که به دلیل آب زیادی که دارد ادرارآور محسوب می شود.

 

 

حاوی آنتی اکسیدان

آنتی اکسیدان های موجود در این میوه باعث می شود تا با استرس اکسیداتیو مبارزه کرده و از عدم تعادل سلولی جلوگیریکند.

 

 

مقابله با سرطان

این میوه به دلیل ترکیبات متنوعی که در خود دارد از رشد و توسعه سرطان جلوگیری می کندآنتی اکسیدان های موجود در این میوه به بدن کمک می کند تا با رادیکال های آزاد موجود در بدن مبارزه کرده و آنها را نابود کند. شما می توانید این میوه را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

 

 

درمان دیستروفی ماهیچه ای دوشن

دیستروفی یا ضعف عضلات بیماری است که ممکن است به دلایل مختلف نظیر چاقی، دیابت و اختلالات عصبی در بدن ایجاد شود. این بیماری باعث می شود که ماهیچه ها توان کافی را نداشته باشند، برای درمان این اختلالات می توان از میوه هندوانه کمک گرفت. با مصرف روزانه هندوانه می توان از ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

 

 

خاصیت قلیایی

این میوه دارای خاصیت قلیایی می باشد که باعث می شود تا خاصیت اسیدی برخی غذاها را از بین ببرد.

 

 

التیام زخم ها

ویتامین سی و اسید اسکوربیک موجود در این میوه باعث می شود تا از بروز زخم های بدن پیشگیری شده و باعث التیام زخم ها می شود.

 

 

کمبود ویتامین سی را جبران می کند

این میوه سرشار ویتامین سی می باشد، ویتامین سی برای بدن انسان حیاتی است، با مصرف هندوانه می توانید سلامتی خود را تضمین کنید.

منبع: هندوانه و کاهش وزن

(0) نظر
برچسب ها : هندوانه
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته دوم آذر 1398 هفته اول آذر 1398 هفته سوم آبان 1398 هفته دوم آبان 1398 هفته اول آبان 1398 هفته چهارم مهر 1398 هفته سوم مهر 1398 هفته دوم مهر 1398 هفته اول مهر 1398 هفته چهارم شهریور 1398 هفته سوم شهریور 1398 هفته اول شهریور 1397 هفته چهارم مرداد 1397 هفته سوم مرداد 1397 هفته دوم مرداد 1397 هفته اول مرداد 1397 هفته چهارم تیر 1397 هفته سوم تیر 1397 هفته دوم تیر 1397 هفته اول تیر 1397 هفته اول اردیبهشت 1397 هفته چهارم بهمن 1396 هفته سوم آبان 1396 هفته سوم تیر 1396 هفته چهارم خرداد 1396 هفته سوم خرداد 1396 هفته اول خرداد 1396 هفته سوم اردیبهشت 1396 هفته اول اردیبهشت 1396 هفته چهارم فروردین 1396 هفته سوم فروردین 1396 هفته دوم فروردین 1396 هفته اول فروردین 1396 هفته چهارم اسفند 1395 هفته دوم اسفند 1395 هفته چهارم بهمن 1395 هفته سوم دی 1395 هفته دوم دی 1395 هفته چهارم مرداد 1395 هفته چهارم دی 1393
موضوعات
سلامتی (72) تغذیه سالم (22) اس ام اس (15) سبک زندگی (12) تناسب اندام (9) گردشگری (8) تعبیر خواب (7) موفقیت (6) شعر (6) گیاهان دارویی (4) ماه مبارک رمضان (3) اخبار اقتصادی (3) دعا و مناجات (2) جالب و خواندنی (2) سلامتی علائم بیماری سرطان (2) سئو (2) انشا (2) سلامت (2) عاشقانه (1) وب سایت (1) وب سایت و سئو (1) آشپزی (1) پوست (1) موفقیت شخصی (1) سخنان بزرگان (1) تغذیه پرندگان (1) کسب درآمد (1) اخبار دانشگاهی (1) سرگرمی (1) بدون موضوع (36)
صفحه ها
فیدها
زندگی شاد و سالم
سبک زندگی سالم ترفند زندگی موفق روش زندگی خوب کانون گردشگری راهنمای سفر روانشناسی
دوستان
لینک گستر مجله سفر دندانپزشکی تعبیر خواب اسامی پسرانه اسامی دخترانه آموزش آشپزی مجله زیبایی مجله سلامت آلامتو فروشگاه میهن استور بهارنو مجله اینترنتی کافه خبر آهنگ پیشواز جاذبه های توریستی سایت زیبایی تصاویر غذای حیوانات فال حافظ فال تاروت زیستن مجله خانواده تک جوان نالینو جوک جدید آشام خرید بک لینک
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 32867
تعداد نوشته ها : 193
تعداد نظرات : 2
X